У 2017 році українці збільшили гривневі депозити на 19%, а банки активізували кредитування

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

Минулий рік відзначився поступовим зміцненням довіри до банківської системи, про що свідчить пожвавлення притоку коштів на депозити. Такі тенденції відображають попередні дані "Грошово-кредитної статистики" за грудень 2017 року.

За 2017 рік загальний портфель депозитів по банківській системі України зріс на 13.0% або 102.8 млрд. грн - до 896.3 млрд. грн. Для порівняння – у 2016 році він збільшився на 10.7% або 76.7 млрд. грн.

При цьому випереджаючими темпами зростали кошти в національній валюті. Найбільш активно – гривневі депозити населення. Українці збільшили гривневі вклади в платоспроможних банках на 19.4%. У свою чергу, бізнес наростив гривневі вклади в платоспроможних банках на 11.6%. Цьому сприяло поступове покращення фінансового стану бізнесу, а також зростання номінальних доходів населення.

Вартість депозитів у 2017 році зменшилася внаслідок зниження облікової ставки Національного банку протягом першої половини року. Однак в ІV кварталі, коли Національний банк перейшов до більш жорсткої монетарної політики з огляду на посилення інфляційних ризиків, вартість депозитів, переважно короткострокових, знову зросла.

Також у 2017 році банки почали активніше кредитувати в національній валютіЗа рік портфель гривневих кредитів банків збільшився на 13.1% або на 65.8 млрд. грн. до 569.4 млрд. грн.

Найбільш активно банки нарощували кредитування населення. Обсяг гривневих кредитів домогосподарств порівняно за рік зріс на 38.3%, насамперед передусім за рахунок споживчого кредитування. Збільшенню попиту на кредити з боку населення сприяло зниження їх вартості, покращення споживчих настроїв та пом’якшення стандартів кредитування.

За цей період обсяг гривневих кредитів бізнесу зріс на 8.7% під впливом поступового покращення платоспроможності позичальників.

Обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) продовжував скорочуватися як за рахунок домогосподарств, так і бізнесу.

Пожвавленню кредитування сприяло певне зниження вартості кредитів. На тлі здешевлення фондування за рік процентні ставки за новими кредитами у гривні знизилися для домогосподарств 30.4%, для бізнесу – до 15.8% річних.

 Детальніше про основні тенденції грошово-кредитного ринку у грудні 2017 року та 2017 році в цілому читайте наприкінці місяця у "Макроекономічному та монетарному огляді" (січень 2018).

 Джерело: https://bank.gov.ua/

Курс валют предоставлен сайтом Информер курса валют
Курс валют предоставлен сайтом Информер курса валют

Тема дня

 

ПАРТНЕРЫ, ИНФОРМАЦИОННЫЕ И МЕДИА ПАРТНЕРЫ:

--