Як закрити фоп в Україні. Все про припинення фоп.

Рейтинг:  0 / 5

Звезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активнаЗвезда не активна
 

У зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати, та запровадження обов’язкової сплати ЕСВ для всіх фізичних осіб-підприємців, — незалежно від здійснення підприємницької діяльності, у багатьох ФОПів постає питання, а чи варто перебувати на обліку як фоп, або краще закрити фоп?

 

У цій статті ми відповімо на найбільш поширені запитання, які виникають у підприємців що бажають припинити діяльність як фоп, та детально розповімо вам як закрити фоп в Києві та по всій Україні.
На думку провідних юристів  України, закриття фоп буде найбільш розумним рішенням в разі зупинки підприємницької діяльності, оскільки це позбавить вас від щомісячної сплати ЕСВ в розмірі 704 гривень, та іншої  відповідольності перед Державними органами України (наприклад подання звітності).

З чого почати припинення  фоп?

Починаэться процедура закриття фоп зі  звернення до державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб підприємців із заявою про реєстрацію припинення діяльності фізичної особи підприємця. Заява заповнюється машинодруком, або рукописом — друкованими літерами. Виправлення у заяві не допускаються. Якщо ви помилились при заповненні заяви, — переробіть її, оскільки імовірність того що реєстратратор відмовить вам у проведенні  реєстраційної дії  через орфографічну помилку складає — 90%. Також, рекомендуємо взяти з собою до реєстратора декілька порожніх єкзємплярів заяв, вони вам знадобляться якщо буде можливість переробити заяву на місці.  Скачати заяву з припинення діяльності фоп можна тут.  Далі, якщо немає підстав для відмови, державний реєстратор вносить інформацію про ліквідацію підприємницької діяльності  фоп. По завершенню реєстраційної дії, реєстратор видає повідомлення про припинення  діяльності фоп. Зазначемо,  щозакриття фоп (спд) у реєстратора є початком всього процесу ліквідації.

Закриття спд, фоп у податковій (ДФС)

Після того як реєстратором було сформовано опис та проведено реєстраційну дію —припинення фоп, підприемцю необхідно зняти себе з обліку як платника податку та скасувати реєстрацію обраної системи оподаткування (ПДВ, единий податок 1,2 або 3 групи). За нашими спостереженнями, зняття з обліку в податковій — найбільш складний процес, виходячі із обсягу необхідних для виконання  дій, і бюрократичної складової відношень між платником та посадовцем податкової (фіскальної служби).Термін протягом якого можна закрити спд у податковій залежить від того  яку  систему оподаткування обрав платник, чи добросовісно він сплачував  податки  та  завчасно подавав звітність.

Після  проходження документальної перевірки, посадова особа органу ДФС приймає рішення про зняття фоп з обліку як фізичну особу підприємця — платника податків як таку що не має заборгованості перед бюджетом. Для того щоб найсприятливішепройти податкову перевірку,  на момент проходження повинні бути подані податкові декларації за останні 3 роки, усі декларації по єдиному внеску (ЄСВ), сплачені податки а якщо були нараховані штрафні санкції —   сплачені також. 

Оскільки  найбільш поширеною системою оподаткування є — спрощена система  (єдиний податок), розглянемо як приклад зняття з обліку фоп на єдиному податку.

Дія перша. Відмова від спрощеної системи оподаткування.

Після проведення   припинення фоп у реєстратора, фоп  що обрав єдиний податок, незалежно від групи, повинен подати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування у зв’взку з припиненням підприємницької  діяльності. Подається заявва  в канцелярію органу ДФС (податкову) за основним  місцем обліку (реєстрації)  фоп.   Далі, протягом двох днів з моменту отримання податковою такої заяви, інспектор скасовує  реєстрацію платником єдиного податку.

Дія друга. Подання ліквідаційних звітів з ЕСВ та єдиного податку.  

Подати ліквідаційні  звіти з ЕСВ та ЄП  слід не пізніше  тридцяти календарних днів після припинення діяльності фоп. Ліквідаційний звіт з єдиного податку  відрізняється від звичайного лише поміткою,  те саме стосується звіту з ЄСВ. Ліквідаційні звіти подаються в податкову за місцем реєстрації, у вікно «приймання звітності».

Дія третя. Проходження документальної перевірки.

Документальна перевірка є останнім, та найбільш відповідальним єтапом закриття спд. Представляти інтереси фоп повинен спеціаліст у галузі права і бухгалтерського обліку. В іншому випадку, може виникнути ряд труднощів, починаючи від спору з приводу поданих звітів,  закінчуючи незаконно нарахованих штрафних санкцій. На момент проведення перевірки повинні бути сплачені всі податки та подані звіти. Призначення дати перевірки  залежить від навантаження податкової, та може відбутись  через пів року. Сама перевірка займає від одного дня до місяця. Контролювати  процес перевірки  повинен досвітчений юрист — практик, оскількі саме за необізнаністю фопів у галузі права, виникають конфлікти з податковою. Робити розрахунки та складати звіти — досвітчений бухгалтер. 

Скільки часу займає закриття фоп?

В залежності від того, хто бере на себе відповідальність із закриття фоп, часу може знадобитися — від двох робочих днів до одного року. Строки вказані з урахуванням усіх процедур (державний реєстратор, податкова). Нариклад, закриття фоп нашими спеціалістами у держаного реєстратора займає не біліше 10 хвилин, в будь-який день тижня, зняття з обліку в податковій не більше двох робочіх днів,  статистика знімає з обліку — автомотично.

Спеціалісти юридичної  компанії «Слєсарєв і Погребняк» проведуть процедуру припинення фоп не більше ніж за два робочіх дні.

Курс валют предоставлен сайтом Информер курса валют
Курс валют предоставлен сайтом Информер курса валют

Тема дня

 

ПАРТНЕРЫ, ИНФОРМАЦИОННЫЕ И МЕДИА ПАРТНЕРЫ:

--